| deyutz95 a întrebat:

Cum conectez sunetul intre laptop si tv? un link de la ceva magazin ar fii f bn

5 răspunsuri:
| Tumi a răspuns:

Iti trebuie cablu HDMI... oriunde gasest. eMAG evomag.flanco.dedeman.auchan.real. unde vrei tu

| vladutcornel a răspuns:

Dacă e conectat prin HDMI, trebuie doar să setezi sistemul de operare să dea sunet prin el. În Windows, mergi în Control Panel » Sound » Playback, apeși o dată pe cel care are "High Definition Audio Device" (la mine, pe Win10, apare un televizor lângă) și apeși pe Set Default.

Dacă te conectezi prin VGA, va trebui un adaptor, de la 3.5mm la ce ai la televizor. Poți să ai mufă de 3.5 la TV, caz în care îți trebuie cablu bărbat la ambele capete.

| deyutz95 explică:

Adica imi trebuie un cablu jack 3, 5 la abele capete si le bag la tv unde se presupune ca sunt castile sau trebuie sa le bag la tv unde ar trebui sa fie boxele acolo fiind ceva mufa ce pe margine are ceva fier?

| K0sti a răspuns (pentru deyutz95):

Ma nene, scrie in dreptul mufelor ce sunt, in sau out, e greu sa citesti? In plus exista manual, oare de ce?

| Mihayl_Apostol_1999 a răspuns:

Salut, frate am avut si eu problema asta happy Si dupa ce am cumparat vreo 3 cabluri HDMI mi-am dat seama ca nu e compatibil pc meu laughing Si am incercat cu VGA acolo merge dar fara sunet happy si ma improvizat ceva...
Acum 2, 3 saptamani Tatal meu a vrut sa se uite la un film a bagat el acolo HDMI si mirare-a me-a a fost ca atunci a mers si video si audio
Am ajuns la concluzica ca nu la toate merge happy
DACA TI-AM FOST DE AJUTOR FUNDAwinking