| madutapapusa a întrebat:

Cum configurez familia me pe Nokia lumia 520? am intrat pe site-ul windowsphone dgb.va rog help.nu pot descarca nici un joc nimic fara sa configurez familia mea

6 răspunsuri:
| Anca459 a răspuns:

Ahh,aceeasi problema sad Si eu caut pe cineva care sa ma adauge ca si "copil" tongue Pentru mine nu e nici o problema sa adaug un "copil"
Faci un cont windowsphone ( in caz ca nu ai facut inca unul), iar la "familia mea" iti apare numele tau langa un "patrat mare-gri" iar langa, numele parintelui. Daca nu ai inca un parinte, nu o sa-ti apara alea.Mai faci un cont pe windowsphone.com,si te pui ca "parinte" pentru celalalt cont. Nu uita sa pui varstele peste 18 ani, in ambele conturi (gen 19-40) Parintele trebuie sa fie ăla mai marehee hee Sper ca măcar tu sa reusesti, bafta! ^_^

| Alex_Manuta_1987 a răspuns:

Asa mi-a facut si mie pentru ca am pus o adresa de mail in care aveam sub 18 ani ....trebuie sa mai pui un prieten/a nu conteaza....sa-si faca cont pe windows phone store si sa te adauge ca si copilul lui
P.S: prietenul/a trebuie sa fie mai mare ca tine

| paulmircea2000 a răspuns (pentru Alex_Manuta_1987):

Unde sa adaugi un prieten? ajuta-ma te rog?

| Gaby_Boby_1985 a răspuns (pentru Alex_Manuta_1987):

Si cum sa creiez contul asta daca mai am unu

| Gaby_Boby_1985 a răspuns:

Va rog cum pot sa cofigurez familia mea nu pot sa descarc nimic
nu-s dc?

| Alexu_Alex_2000_JGX7 a răspuns:

Cum pot sa confirmez fanilia mea ca nu pot sa descarc nimic