| alexa_8836 a întrebat:

Cum credeti ca am putea evita consumul energiei electrice?

4 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Simplu, ori nu mai folosesti deloc tv-ul pc-ul becurile si restul aparatelor care consuma curent, ori nu mai platesti factura si iti taie curentul si astfel eviti consumul definitiv!

Evitarea consumului energiei electrice nu este posibila deoarece indiferent cat de mult ai incerca toto ai nevoie ede ea, poti doar sa incerci sa consumi mai putin, folosind mai responsabil lucrurile care consuma energgie electrica!

| m5789932 a răspuns:

Construindu-se tehnologii capabile sa consume mai putin, dar sa aiba acelasi randament de performanta! Uita-te spre exemplu la noile procesoare si nu numai, in general la tehnologiile din domeniul IT. S-a reusit sa se realizeze surse, procesoare, placi video, rami, care consuma mai putin decat predecesorii sai; sa nu mai vorbim de telefoanele mobile, care au devenit aproape niste mini pc-uri portabile; Iar ceea ce priveste consumul larg, de energie electrica se poate utiliza energia alternativa (vantul, ploaia, soarele, solul, vegetatia). Daca dati o cautare mai atenta pe internet veti ramane uimiti cand ve-ti afla cate utilizari pot avea niste simple plante, soau insasi solul; sa nu mai vorbim de lumina soarele atat cea de pe pamant, cat si cea din spatiu;
Exista internet... citeste!

| noktambul a răspuns:

Uitandu-ne la televizor la lumina lumanarii. happy

| Light_7231 a răspuns:

Incearca sa opresti functionarea mai multor elecrocasnice in acelasi timp.