| l0rre a întrebat:

Cum credeti ca va arata lumea in anul 2200 din punct de vedere tehnologic? Cat de mult vom evolua?

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Daca inainteaza la fel ca si pana acum... e clara treaba.

| Dominicc a răspuns:

Apofundata faza,,,

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca se da in continuare aceeasi importanta inarmarii pe mapamond, in anul 2200 se va ajunge cu siguranta la arcuri si sageti. Ecleziastul spune atat de frumos: "Nimic nu este nou sub soare. Ce este a mai fost, si ce a fost va mai fi."
Si am sa-ti scriu si o glumita draguta:
"O planeta trece pe langa planeta Pamant si o intreaba:
-Ce mai faci, soro? Nu te-am mai vazut de milioane de ani...
-Ei, nu prea bine, stii... mi-au iesit Homo Sapiens...
-Stai linistita, trece! Am avut si eu..."

| Alex_7297 a răspuns:

În 100 de ani vom deveni o civilizaţie de gradul I din punct de vedere astrologic. Vom putea controla vremea, vom putea preveni tsunamiurile, eruptiile, si altele (cel puţin aşa zic unii)! Deci peste 200 ani va fi şi mai şi decât peste 100

| andalu a răspuns:

Buna.Cred si sper ca in mai putin de 50 de ani se vor scoate acele imprimante mult laudate care sa modeleze obiecte dorite de noi si mult mai multe i programe care gîndesc si reactionează asa cum o face si omul.in 2200 cred ca vor evolua atat de mult tehnologiile incat robotii vor inlocui o mare parte din munca efectuata actual de oameni si cel mai important sper si cred ca vor reusi sa puna in practic alimentarea pe plan mondial cu energia solara (nu doar un oras cum deja s-a incercat)

| Ana_6509 a răspuns:

Stai putin sa trecem de 2012 si apoi mai vorbim de 2200.

| Razvan a răspuns:

2200?
Prea mult pentru imaginatia mea.
Deunazi am vazut un documentar pe Discovery exact pe tema asta.Inginerii americani veneau cu idei care sunt in derulare in prezent:Cultivare de legume in centrul metropolelor in sere ecologice, programe de cromogenizare(asta e clar cel mai surprinzator), roboti cu chip uman, planuri cu impact global.Viitorul suna bine dar cine stie?hee hee

| Razvan a răspuns:

@RoOLLy. Daca dintr-o singura afirmatie poti sa iti dai seama de asta da-mi voie sa te stimez.Tot respectul! Sa imi zici ce mai face marmotahee hee

| VladyCristian a răspuns:

Nu stiu daca vom evolua extrem de mult. Adica ma gandesc ca marele progres a fost facut deja. Eu cred ca urmeaza ca produsele actuale si aparatele sa fie din ce in ce mai performante. Nu cred ca in anul 2200 vom avea masini care zboara dar sigur vom avea masini pe hidrogen, cativa roboti cu care sa comunicam laughing si in case vom putea da comenzi pe baza vocala. happy Cert e ca vom avea aparatura ffff performantawinking

| Jonsdottir a răspuns:

Pacat ca nu o sa traiesc pana atunci sa vadhee hee si nu ma gandesc la 2012 laughing
@onutzu, esti limitata?hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu as vrea sa mai traiesc pana atunci:XXXXxx