| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca va arata lumea peste 50-300 de ani? (fara raspunsuri jignitoare), Desi marte acum cateva sute de milioane de ani arata exact ca pamantul, iar acum arata cum arata...

Răspuns Câştigător
| stefanvladvlad a răspuns:

Dupa parerea mea va fi foarte schimbat :masini zburatoare, arme extrem de periculoase, multi zgarie nori
poate ne vom alia cu extraterestrii(daca exista cu adevarat)
sau poate va fi pana atunci sfarsitul lumii...
ori cum planeta noastra va fi peste milioane de ani cam ca marte sau nu va mai exista...

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Peste 50 ani nu cred ca se vor schimba prea multe, dar peste 300 probabil se va cunoaste faptul ca vor epuiza resursele.

| neutrino a răspuns:

Intr-un anumit fel va arata peste 50 ani, destul de comparabil cu ceea ce este acum, si in cu totul alt fel va arata peste 300 ani, daca va mai arata. Nu am inteles ce nu-ti place tie la cum arata acum Marte, si ce anume ti-a placut cum arata cu mult timp in urma.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru neutrino):

Marte a fost precum pamantul, Dar nu se stie daca a fost poluat cum este poluat acum pamantul, poluarea asta aduce mai mare distrugere, si mai mare riscul de incalzire mai rapida a temperaturi, Dar oare peste cativa ani peste 20-30 mai mult pe ce se va axa dezvoltarea? Caci un razboi tot va fi,

| Infoxpert a răspuns:

Ascultama, nu prea sunt expert in biologie... dar:
1.gaura in stratul de ozon (care se tot largeste)
2. acuma in 2015 si inainte a existat si exista destul armament ca pamantul sa faca bum bum laughing
3. sunt foarte mult experimente stiintifice acum, care pot fi colosale pentru omenire (da vrei intereseaza-te)
4. oamenii polueaza si folosesc resursele naturale peste limite ( iar fara plante nu existam)
5. exista tot felul de maladii (boli) facute in laborater pentru ca cred ca stii ca peste 50 de ani populatia va fi dubla, iar cei de sus vor sa opreasca inumtirea aceasta
Concluzie: peste 150-300 ani, planeta pamant va fi asa ca marte sau chiar va disparea cu totul si vor fi 7 planete in sistemul solar laughing
Albert Einstein a zis: "Nu stiu cu ce arme va fi luptat cel de-al treilea razboi mondial, dar cu siguranta cel de-al patrulea va fi luptat cu bete si pietre."
sper ca ai inteleswinking

| nicuch100 a răspuns:

Ar arata ca dupa un razboi... cel putin asa cred eu.