| GAMENFS a întrebat:

Cum creez un website?

4 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Cu cunostinte in limbajele de programare HTML / CCS / PHP.

| StefanKogut a răspuns:

Instalezi XAMPP, asta iti pune la dispozitie tehnologia si dupa aia te apuci sa-l construiesti folosind, in general, urmatoarele: MySQL, PHP, CSS, HTML. Toate sunt tehnologii open source si free, deci nu ai nevoie de investitii pentru inceput. Mai ai nevoie de un IDE bun, iti recomand Intelli J dar sunt si altele. La fel, se acest IDE e free. Dupa ce ai toate astea instalate si gata de lucru te apuci si-ti construiesti site-ul in masura in care stii sa folosesti aceste tehnologii, daca nu, ceri ajutor, il primesti, intre timp te familiarizezi cu ele, inveti si incet, incet ajungi sa faci treaba. Ideea e ca nu exista o scurtatura pentru a face aplicatii web profi, trebuie sa invatam si dupa, sa muncim si pentru asta trebuie sa vrem si bineinteles sa ne punem pe treaba.

| MagicOneT a răspuns:

Depinde ce website doresti, moca(gratis) sau pe bani(cumperi un host, in jur de 5 euro/luna, pretul depinde de calitatea hostului).

Gratis = https://www.google.ro/......tps?/webhp
Pe bani = https://www.google.ro/......tps?/webhp

| AndreiM77 a răspuns:

Ca sa creezi un site poti folosi un website special de creere a site-urilor web, dar daca vrei sa faci unul bun ai nevoie sa stii limbajul de programare PHP si html, ele se folosesc in combinatie, a, am uitat ai avea nevoie si de un server.