| thedoll2010 a întrebat:

Cum/cu ce pot sa deschid o chestie care are extensia ". DBF"? va rog sa imi explicati en detail pentru ca nu ma pricep.Multumesc.Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Same.User a răspuns:

Numai de poze nu este extensia respectiva.
nea' Google spune altceva...
DBF CDBF Database (WhiteTown Software)
DBF Alpha Five Table Data File (Alpha Software, Inc.)
DBF The Network Diary Database (CF Systems Ltd)
DBF Psion Series 3 Database (Psion PLC)
DBF iAnywhere Database File (Sybase, Inc.)
DBF Database
DBF NovaBACKUP Backup Database (NovaStor Corporation)
DBF Oracle 8. x Tablespace File
DBF ACT! Main Database File (Best Software CRM Division)
DBF ArcView Shapefile Attribute Table File (ESRI)
DBF JetForm FormFlow Data File
DBF Abacus Law Data (Abacus Data Systems, Inc.)
Sunt fisiere de tip Database. Baze de date, din extensie vine si denumirea DBF=DataBaseFile.
Daca ai pachetul Microsoft Office instalat incearca cu Microsoft Access-ul sa il deschizi, acum sper sa am eu dreptate.
Succes.

4 răspunsuri:
| Alex_2741 a răspuns:

Poi e pentru poze / imagini daca tin minte eu bine happy dai click dreapta/proprietati /Change /si selectezi cu ce vrei sa iti deschida happy big hug sper ca te-am ajutatkiss

| Aurelian999 a răspuns:

Http://www.fileinfo.com/extension/dbf
ai acolo lista cu ce se dschid si ce sunt

| thedoll2010 explică:

Same User i love you laughing am reusit cu Access-u'. Multumesc frumos happy

| Clau_Clauditza_1989 a răspuns (pentru Aurelian999):

Multumesc