| ANONYMBOSS293 a întrebat:

Cum dau un laptop g50-80 la garantie pe altex? Trebuie sa sun la ei sau?
In cutie nu am gasit nicio garantie doar manualul de instructiuni de montare si scrie pe spate ceva de garantii, iar pe site pot descarca numai factura si comanda.

Ce pot face? Trebuie sa sun la ei sa-mi dea legatura cu service-ul?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Garantia se rezolva pe baza facturii.

Cel mai bine ii contactezi pe cei de la altex si o sa iti spuna cum poti trimite laptop-ul in service si restul detaliilor.

http://www.altex.ro/relatii-clienti/