| DisneyIsDaTheBest a întrebat:

Cum descarc muzica de pe calculator pe telefon?

Răspuns Câştigător
| AmberMyth1 a răspuns:

Buna! Depinde ce telefon ai. Dar oricare ar fi acesta trebuie sa ai cablu USB. Daca ai, introduci o parte in telefon iar cealalta in calculator. O sa gasesti muzica din calculator, iar daca aceea nu iti place poti cauta pe internet cantece care iti plac, le download-ezi de pe un site[nu te sfatuiesc de pe youtube pentru ca se aud prost pe telefon] si apoi folosind cablul USB le descarci pe telefon.
Sper ca te-am ajutat!

17 răspunsuri:
| sergiu2525 a răspuns:

Pai, banuiesc ca telefonul tau are un usb sau bluetooth(cel mai folosit e usb), ai primit de asemenea si un cd cu programul, care trebuie sa-l instalezi in pc, apoi conectezi cablul de usb, si de aici depinde de marca telefonului, trebuie s agasesti un folder `music` in locul unde iti apare numele telefonului la My computer. sper ca te-am ajutatbig grin

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Hi!
Păi trebuie să ai un cablu, usb... prin care să descarci!
Îţi v-a apărea ceva să instalezi în pc, după care la treaba!
Copy- Paste

| HarryPotter a răspuns:

Iti trebuie cablu USB care il primesti in pachet cu telefonul sau il cumperi de la magazin si in functie de tipul telefonului este posibil sa iti trebuiasca si un program care se descarca de pe net cu ajutorul caruia poti pune ce vrei pe telefon.

| Ancu1592 a răspuns:

Prin cablu de date, bluetooth sau card

| Charger a răspuns:

Daca ai USB il conectezi la PC la windows Xp iti apare in My Computer sau a doua metoda daca ai card pe telefon scoti cardul din telefon si il introduci intr-un Card Reader la randu lui asta in PC si apare tot in My Computer

| stefy_8347 a răspuns:

Pai puteai sa spui ce model de telefon ai, dar pe mine ma intereseaza sa ai ba mp3, card de memorie...etc.Daca are cablu la el il folosesti(normal), daca nu ai ia-ti un stick bluetooth(cu el poti sa-ti tragi muzica de la calculator la telefon numai daca telefonul tau are bluetooth)macar zi ce telefon ai ca sa putem sa-ti dam un raspuns:d dar este bine cu bluetooth sau poti sa cumper cablu la telefon tau daca are mp3 si trebuia sa zici modelu telefonului.

| VaNeSsAiIoAnA a răspuns (pentru stefy_8347):

Eu am Samsung Galaxy Grand Prime! Cum fac? Ps.: Am usb, dar nu stiu ce sa fac! Ma poti ajuta? PLS!

| Laurici :x a răspuns:

Prin cablu USB [cablu de date] daca nu ai primit cand ai cumparat telefonul, cumpara unul din magazine, un cablu pentru telefonul tau! succes! poti sa il cumperi din magazinele partenere sau dintr-un magazin Vodafone sau Cosmote sau Orange, sau poti lua din Carfoure! succes!

| Blablabla_8623 a răspuns:

Printr-un cititor de card.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa ai cablu usb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, intai pui in calc capul lui Miley Cur. v. a si apoi picioarele in tel,
so, then iti da o multime de melodii cu hannah montana 4ever[daaaa, 4everlaughing traieste hanna eternitatealaughing]

| KatherineSparks a răspuns:

Cu cablul de date al telefonul [cablul USB] sau prin adaptor USB Bluetooth happy

| Ella_1266 a răspuns:

Buna.
Poti prin USB sau Stik Bluetooth(daca ai bluetooth pe telefon).
Poti sa le cumperi de la market-uri.
Pa, pa.

| duchap a răspuns:

Buna.

pai:

1.cu cablu de date pentru telefonul tau
2.cu bluetooth.(trebuie cumparat sau daca il ai incorporat in calculator poti sa-l activezi acolo)
3.cu inflarosu(la fel ca la bluetooth)

sper ca te-am ajutat