| RoxAnana a întrebat:

Cum descarc pozele de pe aparat in pc cu ajutorul cablului de date? Ce pasi trebuie sa urmez? Multumesc:*

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu ai nevoie de absolut nimic.Atât windows cât și Linux o să îți vadă aparatul foto ca pe un drive.conectezi Usb-ul la pc și deschizi acel drive ce îți apare.Succes

| introduaicinumele a răspuns:

1) Instalezi driver-ul aparatului (daca ai Windows 7 de multe ori se instaleaza automat).
2) Conectezi aparatul prin cablul lui original (ca sa nu ai probleme, daca nu mai ai cablul care ti l-a dat la el, cumpara altul cat mai scurt).
3) Deschizi aparatul.
4) Se instaleaza driverul (daca nu l-ai instalat inainte).
5) Il va detecta ca pe o memorie externa (stick, card, HDD extern) si pur si simplu dai copy/paste happy

| al3xander a răspuns:

Conectezi aparatul la calculator, astepti sa se instaleze dupa care te duci in "My Cmoputer" si o sa vezi un drive nou, intri in el si ai sa vezi pozele si de-acolo poti copia, taia, sterge etc.

| RoxAnana explică (pentru al3xander):

Atata tot?:O

| al3xander a răspuns (pentru RoxAnana):

Da ce credeai ca e mare filozofie? big grin

| dannyel86 a răspuns (pentru RoxAnana):

In principiu, da. Depinde si de aparatul pe care il folosesti. Sunt unele modele care au nevoie de un soft pentru a face conversia intr-un format pe care calculatorul sa-l poata recunoaste. Daca vei conecta aparatul la pc si vei putea vizualiza pozele fara alte operatiuni, inseamna ca fiserele respective nu au nevoie de conversie; le copii normal de pe memoria aparatului pe hardul calculatorului.

| Resurrection a răspuns:

Cu cablul de date sau cu stick bluetooth mai simplu.

O seara frumoasa!