| crisy_9816 a întrebat:

Cum descarc pozele in pc fara cablu de date? Doar cu cardul de memorie?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Pai, ai cititor de carduri? Da! Ce fel de card este? Micro SD din telefon. Bine! Cum il descarca? Simplu! Iti trebuie un adaptor pentru cardurile Micro SD care arata ca un SD.

Noi NU avem cum sa stim ce card ai! Poate fi MicroSD, MiniSD, SD, CF, Memory Stick Duo etc etc. Si NU putem sti de la ce este cablul de date, este de la telefon, de la aparatul photo etc. Si NU stim daca ai cititor de carduri! Revin-o cu informatiile lipsa si poate te ajuta asa cineva! happy
Daca le ai, introduci cardul in adaptor, il bagi in unitate si transferi pozele. Cu bluetooth poti face la fel, doar daca ai bluetooth la calculator.

22 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| hatze a răspuns:

Iti cumperi un cititor de carduri (card reader), funda?

| sergiu2525 a răspuns:

Foloseste un cititor de carduri micro SD, nu stiu daca ai si daca chiar ai nevoie cumpara-ti. Uite: http://www.shopmania.ro/cititoare-de-carduri/p-kingston-fcr-mrg2-8613884

| CupY a răspuns:

Varianta 1: prin card reader;
varianta 2: bagi cardul in unitatea pc sau laptop daca are card reader incorporat;
varianta 3: prin vreun device wireles bluetooth sau mai stiu eu.

| MihaelaDart a răspuns:

Numai daca ai cititor de carduri de memorie poti sa le pui.

| Psihiatra a răspuns:

Nu poti fara adaptor.Introduci cardul in el, mai apoi in PC.

| Robert23 a răspuns:

Ai 2 solutii. Ori iti cumperi un cititor de card, ori iti cumperi un bluetooth. Il bagi in slotul pentru stick si este ca si cum ai trimite prin bluetooth de pe calculator pe telefon sau invers.

Răspuns utilizator avertizat
| NuImiPunNume a răspuns:

Pai cred ca iti trebuie ceva care se baga in calculator (adaptor, cred ca i se spune), este ca si Un DvD-rom sau CD-rom, doar ca este mai mic, dar nu stiu chiar unde se gaseste, dar stiu ca eu am asa ceva!

| cornel13 a răspuns:

Ai nevoie de un cititor de carduri, e ca un stick il in bagi ca pe un stic la pc si gata.

| ioana12345 a răspuns:

Nu ai cum.

| Metempsihoza a răspuns:

Da, dar iti trebuie adaptor

| 女時日水한국어 a răspuns:

Ai nevoie de cititor de carduri

| Rested a răspuns:

Poti si fara cablu daca calculatorul are bluetooth, sau poti sa le uploadezi pe un server sau facebook daca ai net pe telefon si le downloadezi de pe calculator.

| Schmetterling a răspuns:

Iti trebuie un cititor de carduri. Cu acesta poti citi diferite carduri de memorie (ma refer la dimensiunile cardurilor).

| MaryusMN a răspuns:

Pai iti cumperi un card-reader de la magazin si il folosesti ca stick...si nu costa nici mult vreo 10 lei. Eu am card-reader de 4 ani si inca mai mergewinking

| Armina_7903 a răspuns:

Poti prin bluetooth daca are si pc-ul big grin

| ahilles a răspuns:

Dar si daca ai bluetooth pe pc poti sa iti trimiti pozele.

| rozYy a răspuns:

Iti trebuie un adaptor, de obicei il primesti odata cu cardul, dar din cate stiu eu merge doar la laptop daca are slot

| IoanaBratinka a răspuns:

Ai nevoie de un un fel de stick in care sa introduci cardul de memorie, daca ai laptop se poate sa aiba un loc in care sa bagi cardul normal.

| crysty77 a răspuns:

Il pui in suportul de card, il bagi in calculator, copiezi imaginea, dai in my computer, iti apare suportul de card, intri in el, alegi fisierul si il lipesti(paste).

Alte răspunsuri