| anonim_4396 a întrebat:

Cum descarci pe cardul de memorie o aplicatie din play store? Ca eu mereu cand descarc mi-o salveaza in memoria telefonului si nu am destul spatiu.

8 răspunsuri:
| eueueueueue a răspuns:

1)Intri in setari, la stocare, si ar trebui sa-ti apara aplicatii.Dai pe ce joc vrei tu si trebuie sa fie un dreptunghi/patrat in care scrie Mutare in cardul SD. Apesi pe el si o sa iti spuna ca aplicatia a fost mutata in cardul SD.
2)Daca vrei apk poti intra pe apkmania.co unde ai jocuri gratuite, chiar si jocurile care in play store sunt cu bani.

| jackelender a răspuns (pentru eueueueueue):

Si daca nu imi apare dreptunghiul cu mutare in sd?

| eueueueueue a răspuns (pentru jackelender):

Ar trebui sa iti apara.La fiecare smartphone e asa.Ce telefon ai?

| jackelender a răspuns (pentru eueueueueue):

Samsung galaxy s duos

| eueueueueue a răspuns (pentru jackelender):

Ai apasat pe jocul respectiv?

| jackelender a răspuns (pentru eueueueueue):

Da

| Narcis_Puiu_2000 a răspuns:

De pe playstore tio instaleaza nu tio downloadeaza daca vrei sa downloadezi jocuri pentru android incerca aici www.filecrop.com dar dupa ce ai scris numele jocului scrie apk adica e pentru android de ex : angry birds apk ca sa se salveze in download

| jackelender a răspuns (pentru Narcis_Puiu_2000):

Si daca ti-o instaleaza poate sa ti-o instaleze numai in memoria telefonului?