| Deelya a întrebat:

Cum dezactivez internetul de pe cartela, ca atunci cand ma conectez la Wi-Fi sa nu consum traficul de pe cartela.

5 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Scoti modemul mobil din pc, sau dai disconect la conexiunea mobila

| Deelya explică (pentru ionutz03):

Intr-adevar nu m-am exprimat complet.Detin un smartphone il folosesc cu abonam Vodafone in care am inclusi cativa mega de net.ideea e urmatoarea: cand am posibilitatea de a ma conecta la Wi-fi sa nu comsun mega de pe cartela.pentru ca in setarile de net am selectat ca ''sursa''de internet vdf pe mobil.
Eu ma gandeam sa ''gresesc ''intentionat o setare cand am posib de Wi fi da ma gandesc ca 'oi uita vreodata unde si ce am modificat si sa nu fac vre'o buba

| ionutz03 a răspuns (pentru Deelya):

Ok am inteles acum.
nu-s sa iti spun exact, ar fi o varianta prin a ''gresi'' intentionat o setare, dau daca telu nu e codat, poti sa iti iei setarile de la alt provider si doar schimbi pe cele de vdf cu celelalte big grin
dar totusi cand gasesti o retea wi-fi si te conectezi la ea si poate trece singur de pe int mobil pe cel wi-fi.si asta iti dai seama facand un test de viteza.
mult succes

| VonStauffenberg a răspuns:

Pai nu consumi mah pentru ca alegi sa intri dp wi-fi, si pe wi-fi nu poti intra numa in unele locuri.

| Deelya explică (pentru VonStauffenberg):

Poi la setarile de internet am setat ''ca sursa primara''vdf internet mobil