| Vladut2000L a întrebat:

Cum dezactivez usb-urile cand calculatorul nu mai este aprins de fapt sa nu mai ramana emblema de la mouse aprinsa? Placa de baza Gigabyte h110m-s

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mouse-ul primeste tensiunea de 5V tot timpul pana ce sursa este alimentata de la priza, deci nu se poate stinge doar daca opresti curentul de la sursa.
Daca n-ai intrerupator montat in spate, pe sursa, atunci foloseste un prelungitor cu intrerupator pentru a-l opri.