| lolam a întrebat:

Cum dezarhivezi un fisier?

Răspuns Câştigător
| AlerimxD a răspuns:

Dai click dreapta pe fişier şi Extract -> Extract Here.
Xoxo.

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Trebuie sa ai instalat un program de dezarhivare! cel mai folosit este winrar! orice versiune e buna! (sunat acele carti legate, sigur le-ati vazut undeva). Click dreapta pe arhiva si extract to... sau extract here! atentie, la extract here le va dezarhiva in locul unde este arhiva! daca este pe desktop si contine multe fisiere, se va umple tot desktopul! cel mai bine este ca arhiva sa fie intr-un director si acolo sa se faca extragerea sau intr-un director nou! bafta!

| vladvlad23 a răspuns:

Pai daca nu stii te duci la arhiva. Trebuie sa ai programul win rar. Te duci cu sageata pe icoana arhivata dai click 2 pe ea si a treia varianta. Extract here = Extrage aici. Si dupa aia o muti unde vrei. Metoda pentru incepatori. Sper ca am fost de ajutor.

| SnicK a răspuns:

Click Dreapta pe el>Extract Here

| magicianul19 a răspuns:

Clik dreapta extragere aici

| andreeeeeeeea a răspuns:

Click dreapta pe el si extract here parca

| CNP a răspuns:

Click dreapta pe el si dai Extrage aici si o sa-ti apara.