| cristianzgz3 a întrebat:

Cum dezinstalez antivirusul din pc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool şi îl foloseşti.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

15 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Start-----control panel---- programs-----uninstall si cauti antivirusu in lista. dupa aia dai restart. daca nu reusesti, spune ce antivirus ai.

| darrio2007 a răspuns:

Din Control Panel.Add or Remove Programs.Nu te sfatuiesc.

| ascovit a răspuns:

Dai la "start", panou de control, si o sa iti apara si "dezinstalae programe".

Succes!

| taken a răspuns:

Ce antivirus ai? Daca ai eset nod 32 :
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Răspuns utilizator avertizat
| Demonull a răspuns:

Control panel..programs..dezinstalare

| feraryyy78 a răspuns:

Control panel-programs- cauti numele antivirusului si dai pe unninstal.

| Razvanp69 a răspuns:

Control panel-> remove programs si dupa il cauti si dai remove astepti sa se dezinstaleze dai un restart la pc si gata.

| Skynettt a răspuns:

Start-control panel-add or remove programs -acolo undei antivirusul dai remove si gatawinking

| SyndicateX a răspuns:

Start>control panel>add or remove programs>cauti antivirusul si dai dublu click pe el.

| Gsix a răspuns:

Te duci unde ai instalarea antivirusului, dai pe ea apoi enter, si selectezi dezinstalare

| Stalievus a răspuns:

Mergi la: Start-Settings-Control Panel- Add or Remove Programs, il cauti si il stergi. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| bossulbossboss a răspuns:

Simplu

| ladiesman28 a răspuns:

Pai la mine este in limba rusa windowsul.
Intri in control panel.Acolo este Programs s scrie sub dinsa uninstall a program.Ai spus funda

| claudiaB98 a răspuns:

Dai in panoul de control, la add and remove programs si alegi programul pe care vrei sa-l dezinstalezi, apoi dai click pe el happy