| anonim_4396 a întrebat:

Cum divizez un document mare in word in 4 fisiere egale ca nr de pag? si sa fie si cu footer cu tot.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai simplu mod:
1. Cand ai deja gata formatul final cu intregul document (header, footer, etc), il salvezi in 4 fisiere diferite, numindu-le, de exemplu X1.doc, X2.doc, X3.doc si X4.doc (sau. docx).
2. Inchizi documentul original si il pastrezi pentru eventuale nevoi ulterioare.

3. a. Deschizi X1.doc si STERGI din el ultimele 3 sferturi din continut, ramanand primul sfert. Salvezi si inchizi documentul.
3. b. Deschizi X2.doc si STERGI din el primul sfert si ultimele 2 sferturi din continut, ramanand al doilea sfert. Salvezi si inchizi documentul.
3. c. Deschizi X3.doc si STERGI din el primele 2 sfert si ultimul sfert din continut, ramanand al treilea sfert. Salvezi si inchizi documentul.
3. d. Deschizi X4.doc si STERGI din el primele 3 sferturi din continut, ramanand al patrulea sfert. Salvezi si inchizi documentul.

In urma acestor manevre vei avea documentul original impartit in 4 parti, fiecare pastrand setarile documentului original.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu stii un prg automat care face asta? Da sa nu fie trial.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca exista asa ceva.
Mai trebuie sa traiasca si editorii din ceva... happy