| Catalion a întrebat:

Cum e Windows 2000 SP4? Eu am auzit ca e mai rapid si mai bun decat xp, e adevarat, merita sa mi-l instalez sau nu?

Răspuns Câştigător
| b0gg a răspuns:

Windows 2000 e baza NT pentru servere si este un sistem de operare foarte stabil. Deja este prea vechi si o sa iti fie greu sa te acomodezi cu el. Si ca sa rulezi in proportie de 80-90% din aplicatile cu care le incarci cu windowsul trebuie sa ai updateuri facute non stop. Acum ceva ani iti puteam recomanda WIN2000 dar acum mai bine ramai pe XP.

5 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Xp este mai nou, parerea mea ramai la xp.

| Catalion explică:

Kronstadt eu nu ma refer la un update, adica nu vreau sa instalez sp4 peste sp3. Eu am un executabil cu windows 2000 sp4.iso deci vreau sa instalez acest windows in locul lui xp dar nu stiu daca merita.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Mai bine nu, nu o sa iti mai mearga unele programe pe Windows 2000, XP este cel mai bun.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Service Pack 4 este un upgrade. Nu poti upgrada Windows-ul daca nu ai SP2 sau SP3 instalat.