| annablas a întrebat:

Cum e windows vista? se merita instalat?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depasit si inutil. Ori XP, ori 7.

| ZEU93 a răspuns:

Nu ti-as recomanda, mai ales daca mai veri sa te joci cateodata. Eu sincer prefer Xp, dar si windows 7 e mai bun ca vista

| Danişor a răspuns:

Categoric nu! are o gramada de bug-uri.In plus chiar Microsoft a declarat ca windows vista a fost cel mai mare esec. Daca ai un calculator bun care sa duca windows 7 il instalezi, daca ai o arhitectura de pc instaleaza xp. Windows xp va ramane printre cele mai bune windows-uri create de Microsoft.Acum depinde de tine ori windows 7 sau xp.Dar in niciun caz vista.Baftabig grin

| GGL a răspuns:

Mai e putin pana apare W8 si tu intrebi de vista?
PS:vista e cel mai prost sistem de operare, xp pro x64 e mai bun decat vista

| TommyLynn a răspuns:

Nu prea. Are o gramada de bug-uri si cei de Microsoft nu le pot repara. In plus Windows 7 este aparut mai recent decat Windows Vista. Daca ai un calculator vechi iti recomand sa te limitezi numai la Windows 7 Home Premium, sau, daca chiar ai nevoie de resurse, Windows 7 Professional. Nu instala Windows 7 Ultimate fiindca un calculator vechi nu ar putea suporta asa un consum mare de resurse. Daca ai unul mai nou poti instala versiunea Ultimate.

| annablas explică (pentru TommyLynn):

Am istalat deja windows 7 merge perfect, doar ca nu imi merge sunetul, imi arata ca e conectat ca merge dar nu se aude ...si nu stiu ce sa-i fac.

| astonprime a răspuns:

Nu merita alege 7 sau 8