| Otto2014 a întrebat:

Cum este aparatul asta? As putea sa-l folosesc la evenimente,in scopuri profesionale,intreb, de exemplu.
http://www.emag.ro/......DJ19LBBBM/

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Aparatul indicat de tine( http://bit.ly/1RilUWt ) este ok si pentru evenimente si ce mai vrei tu. Nu este cel mai perfect, dar este bun. Eventual in viitor cumperi un alt obiectiv pentru ce necesitati mai ai.
Oricum, in general cam orice dslr sau mirrorless deja e potrivit si in scopuri profesionale.

11 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mi se pare in regula daca poti sa-l iei de ce nu?

| TheFragranceMaster a răspuns:

E cam vechi-2013, aparatul e bun dar 3 ani in domeniul technologic e cam mult!

| Otto2014 explică (pentru TheFragranceMaster):

Tu-ti iei ceva dupa vechime? Eu nu-mi iau ceva, si dupa un 1 zic:Ooo, nu, e aparut in 2013, si noi suntem in 2017, trebuie schimbat, ca e vechi.Nu conteaza vechimea.Da-mi tu un aparat foto nou, care sa aiba aceeasi performanta, si acelasi pret.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Otto2014):

Te inseli profund! In tehnologia digitala 3 ani conteaza enorm, e industria cu cea mai rapida dezvoltare, nu e vorba de moda. Spui ca nu gasesti nou la acelasi pret, ai cautat macar? Uite aici primul rezultat pe google
http://www.cnet.com/topics/cameras/best-digital-cameras/dslr-for-beginners/

| Otto2014 explică (pentru TheFragranceMaster):

Cunosc o persoana cu un DSLR vechi din 2008, si ghici ce? Merge si la evenimente cu e, si mi-a aratat cateva poze, nu-mi vedea sa cred.

| Otto2014 explică (pentru TheFragranceMaster):

N-am nevoie de tehnologie de ultima ora.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Otto2014):

Ia unul second atunci, laptop-urile mele au fost second si totul a mers ok.

| TheFragranceMaster a răspuns (pentru Otto2014):

Nu pot sa te cred.Toti vrem tehnologie de ultima ora.

| Otto2014 explică (pentru TheFragranceMaster):

Eu nu vreau, nu-mi pasa. Daca e, imi iau un obiectiv mai bun si asta e, putea sa fie aparitia si in 2010, tot il iau.

| aleeexutaa a răspuns:

Este ft bun. Asa am avut si eu... Faceam poze non-stop laughing