| BigLike a întrebat:

Cum este iphone 6 la baterie? Pareri de la utilizatori please. Si ce capacitate de stocare imi recomandati? Si de ce?

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Are o baterie relativ mică, nu te aștepta sa țină prea mult la o utilizare intensa. Dacă vrei o autonomie mai mare îți recomand 6 plus pentru ca are o baterie mai mare și tine mult mai mult.

| BigLike explică (pentru Bondarel99):

Vreau un telefon mai compact, care-i treaba cu iphone 6s? Bateria e la fel cu iphone6 sau mai bun?

| Bondarel99 a răspuns (pentru BigLike):

Nu, nu, din contra. 6s are o baterie și mai mică decât 6 laughing
Caută pe net la specificații. Mie 6 și 6s mi se par la fel, nu sunt cine știe ce imbunatatiri.
iPhone 6 e bun dacă îl iei din magazin, dacă îl iei second hand atunci chiar ca nu o sa mai aibă cine știe ce autonomie a bateriei chiar dacă o schimbi. Dar îți faci treaba cu el, adică îl poți butona toată ziua din când in când dacă îl încarci o data pe zi.
Dacă chiar vrei un telefon cu baterie foarte buna îți recomand Samsung (J5, A5, etc.), Samsung s6 in niciun caz, ala e un fail total la baterie, tine extrem de puțin și îl luasem de nou, toată lumea se plângea de asta.