| Alexandra_2209 a întrebat:

Cum fac ca iconitele/fisierele de pe desktop sa se vada mai mici? Se vad foarte mari si sunt asezate pe orizontala, nu pe verticala in stanga. Vreau sa se vada micut ca imi ocupa foarte mult loc pe desktop. Merci :*, fundita.

Răspuns Câştigător
| dudu13 a răspuns:

Click dreapta pe desktop -> Properties-> Settings->Screen resolution si acolo alege 1024 x 768. Bafta!

10 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Intra in my computer/control panel/appearance and personalisation. Acolo intri la adjust screen resolution(sau change desktop, nu mai stiu acum la xp cum e) si setezi pe 1366x768, sau cea mai mare rezolutie pe care o are calculatorul tauhappy

| only me a răspuns:

Sa schimbi rezolutia: click dreapta pe desktop, properties, settings si reglezi de acolo daca ai wind.xplaughing sau chiar 7blushing

| Alexxys a răspuns:

Du-te pe desktop, apasa pe CTRL si da din scroll-ul de la mouse in jos. NU e necesar sa selectezi iconitele.

| jazzusman a răspuns:

Schimbi rezolutia si apoi dai auto arange.

| BlueR a răspuns:

Daca ai windows 7/vista simplu, dai click 1 pe desktop, tii apasat control si dai de rotita in sus sau in jos.
Daca ai windows xp dai click 2, view 'large/small/medium icons'.
Daca nu reusesti nici una din variante, schimbi rezolutia video(click 2, properties, 1024xXXXX).
Bafta!

| NobodyUnderstandMe a răspuns:

Apesi ctrl si in acelasi timp, invarti de rotita de la mouse happy
Se vor face mai mari sau mai mici, depinde cum vrei.
Sper sa te ajute! Take care>big grin

| yonela96 a răspuns:

Pai dai un click dreapta, la proprietati, la setari si vezi ca ai o linie la care scrie in parti mai mult si mai putin. Tu da spre mai putin. Funditalove struck

| dyduu a răspuns:

Pai dai click dreapta pe desktop. Dupa aia Properties. Dupa aia iti apare casetuta aia. Dai acolo sus la Settings si umbli acolo unde scrie Less si More. Dai Apply sa vezi daca iti place cum apare, ca sunt mai multe variante si dupa aia Ok laughing)
Pup;*
Funda?puppy dog eyes

| ʚiɞ_Nico_1997 a răspuns:

Click Dreapta ------>View---->Small Icons