| Crystysm a întrebat:

Cum fac ca placa video sa nu isi mai traga memorie din ram?
O am de 512 mb nVIDIA geforce 9600, in dxdiag imi apare ca am 1 gb si ceva?
Ce pot face?
Rami am 2 gb

2 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Numai placile integrate iau memorie din rami...

| StefanKogut a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, asa sunt placile video pentru gaming construite, folosesc toata memoria disponibila, pana ating o limita specificata de producator. Poti sa-ti iei alta placa profi, iti recomand Pinacle. In alta ordine de idei sa stii ca nu inseamna mare lucru pentru ca alocarea aceea de memorie este dinamica, adica oricind pc-ul are nevoie ia din ea daca nu este folosita de placa video.