| 1Q a întrebat:

Cum fac la setari la Facebook ca o persoana straina care nu il am la prieteni sa poata sa imi trimita mesaj, ca am vazut de pe contul altcuiva ca cine nu e prieten cu mine nu apare optiunea de trimitere a mesajelor, cum repar asta?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Trebuie sa-ti editezi setarile tale nimic mai mult, la unii apar doar "Urmareste", la altii "Trimitere Mesaj".
Intra la Setari -> Confidentialitate -> Cine ma poata contacta si seteaza cu "Toata lumea" si astfel iti va aparea si simbolul "Mesaj" la profilul tau.

| drodu94 a răspuns:

In mod normal poate oricine sa iti trimita mesaj chiar daca nu iti e prieten. Nu pot sa iti trimita mesaje doar persoanele carora le-ai blocat accesul la a iti trimite mesaj

| 1Q explică (pentru drodu94):

De pe contul aluia nu i-am blocat accesul si tot nu merge