| Sonia822 a întrebat:

Cum fac la un TV LG sa nu se mai repete canalele? Le am cam pe toate in dublura, cu HD si fara. Vreau sa ramana doar cele cu HD, sa dispara dublurile. Cum fac? In ce setari intru? Sau dau iar memorare si pe ce apas acolo, ce optiune aleg? tongue

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intrii in setari la editare program si muti canele hd in față si alea sd se vor muta automat spre alte canale de exemplu, muti tvr hd ped canal 1 si atunci unde era tvr hd pe 25 sa zicem se va muta tvr 1, vezi ca ai de muncit cateva ore.

| Sonia822 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma intereseaza cum au facut cei de la cablu..mai am un tv, si cand mi-am instalat rcs-ul, aia au facut in asa fel incat sa nu apara duluri. Nu stiu unde au intrat, ca au instalat celalalt TV in 3 minute, si nu am nicio dublura

| phantom22 a răspuns:

Sterge toate dublurile.

| Sonia822 explică (pentru phantom22):

Am incercat, dar imi dispare si nr canalului..si la vreau in ordine crescatoare big grin