| Transformice1 a întrebat:

Cum fac o aplicatie (ceva mic) daca stiu c++, nu prea complex, in afara de jocul snake pe care l-am vazut pe yt, sugestii? sau mod de rezolvare?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Snake e complex in toată regula. Dacă știi să faci așa ceva, intrebarea nu-și are locul

| Transformice1 explică (pentru sierra1):

Nu stiu, doar am dat exemplu, sugestii?

| sierra1 a răspuns (pentru Transformice1):

Câtă programare știi, in ce clasă ești?

| Transformice1 explică (pentru sierra1):

Clasa a 12 a dar pe bio chimie si mna. stiu dar nu prea multa

| sierra1 a răspuns (pentru Transformice1):

Fiind intr-a 12 a, cred că ești in temă cu ce se cere și cum se cere. Ce faci cu aplicația de care ziceai?

| Transformice1 explică:

Nu fac nimic, vreau sa stiu cum integrez codul c++ intr o aplicatie, eu daca fac jocul Snake sa zicem, nu o sa dau codul cuiva si o sa i zic "Pune asta un C++ dai rulare si dupa te joci''. Gen cumva se transofrma codul c++ intr-o aplicatie, din care pornesti direct. Cum fac asta?