| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac o carte A5? Adica un program care sa genereze paginile intru fel ca eu apoi sa le lipesc.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In Word sau alte programe de editare se poate seta marimea paginilor (A4, Letter, etc, sau chiar A5).
Mai exista si posibilitatea sa tiparesti 2 coloane pe o pagina A4 culcata.

Daca vrei sa tiparesti fata-spate (format de brosura sau carte), atunci este mai complicat, deoarece va trebui sa plasezi secventele de text in functie de colile de hartie legate.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Problema nu e sa faci paginile in format A5 in Word. Problema e sa le scoti la imprimanta, pentru ca nu stiu sa existe coli A5 pentru imprimanta.