| Spoorky a întrebat:

Cum fac o partitie exemplu local disk d fara sa schimb windowsul

Răspuns Câştigător
| userr a răspuns:

Din Control Panel > Administrative Tools > Disk management, acolo va trebui sa ai partitiile de pe disk vezi care e cea goala,
Creezi o partitie in acel spatiu, formatezi partitia si o sa ii aloce o litera, (E)

10 răspunsuri:
| JuStKid a răspuns:

Salut!~ uite cu prog asta: Partition EASEUS Master 6. 5. 1 Professional Edition full

| SebySZ a răspuns:

Nu cred ca poti fara sa schimbi WS

| Spoorky explică:

Si daca no mai vreau o pot sterge?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici mai simplu https://www.youtube.com/watch?v=hOJuR-DaIaA&feature=youtu.be

| pacpac123123 a răspuns:

Ma ie prosti ce zice astia trebuie sa faci windowsu

| Fulger_Daniel_1976 a răspuns:

Cum fac partitie la d

| Fulger_Daniel_1976 a răspuns:

Ce inseamna administrative tols

| Fulger_Daniel_1976 a răspuns:

Ce inseamna administrative tools

| Victor3816 a răspuns:

Dai pe Computer, dai click dreapta, dai pe managent si dai Disk management.Dai pe partitia pe care o ai sa o poti crea, dai click dreapta si shrink volume si iei GB sau MB pentru o partitie noua.