| catalin542000 a întrebat:

Cum fac pictogramele mormale la Windows 10 adica la alti oameni pe un rand de sus pana jos le incape 10 pictograme dar la mine incap 7, de unde dau in asa fel incat sa reglez marimea pictogramelor?
Sunt nou in Windows 10 imi place Windows 10 am doua trei luni de când il am dar bine crack-uit si am descoperit tot dar nu am descoperit asta ce v-am intrebat eu acum cu pictogramele.

Răspuns Câştigător
| SalatăGamingHD a răspuns:

Apesi Ctrl si invarte rotita la mouse PE dekstop funda?

| catalin542000 explică (pentru SalatăGamingHD):

Mersi cum sa nu auzi o chestie asa de simpla si nu stiam mersi am mai invatat ceva funda

| SalatăGamingHD a răspuns (pentru catalin542000):

Mă Bucur că am putut să te ajut!
Apropo merge şi la windows 7 şi 8 sau 8.1
Doar la xp. nu merge sad

| catalin542000 explică (pentru SalatăGamingHD):

Ms cred ca nu ai xpnuuu ca te-ai cam suparat

| SalatăGamingHD a răspuns (pentru catalin542000):

Nu am windows
Folosesc Linux happy
Dar voiam şi la xp ceva mai bun de la Microsoft

| catalin542000 explică (pentru SalatăGamingHD):

Apropo cum fac la Windows 10 sa opresc protectia adica imi blocheaza dintr-o data fisierele care eu le folosesc pentru ca au zirusi si la Windows 7 nu facea asta si vreau sa opresc protectia asta ca sa nu imi mai blocheze fisierele cum fac?
si la Windows update cum pot sa il dezactivez ca este inervant din calea fara cu updateurile lui?
si se mai poate trece de pe Windows 7 pe Windows 10 ma refer daca asi avea Windows 7 original?

| SalatăGamingHD a răspuns (pentru catalin542000):

Asta e pentru windows 7
Pentru informații suplimentare despre actualizarea automată și instalarea actualizărilor pentru Windows, consultați Ce este actualizarea automată Windows? și Instalarea actualizărilor Windows în Windows 7.

Pentru a afla mai multe despre tipurile de actualizări pe care le publică Microsoft, accesați articolul Terminologia actualizărilor Microsoft pe site-ul web Ajutor și asistență Microsoft.

Deschideți Windows Update făcând clic pe butonul StartImagine a butonului Start. În caseta de căutare, tastați update, apoi, în lista cu rezultate, faceți clic pe Windows Update.

Faceți clic pe Modificare setări în panoul din stânga.

Sub Actualizări importante, faceți clic pe opțiunea pe care o doriți.

Sub Actualizări recomandate, bifați caseta de selectare Oferiți-mi actualizări recomandate în același mod în care primesc actualizări importante, apoi faceți clic pe OK. Permisiune de administrator necesară Dacă vi se solicită o parolă de administrator sau o confirmare, tastați parola sau furnizați confirmarea.

De asemenea, aveți posibilitatea să alegeți dacă doriți să permiteți oricui să instaleze actualizări bifând caseta de selectare Se permite tuturor utilizatorilor să instaleze actualizări pe acest computer. Aceasta se aplică doar actualizărilor și software-ului instalate manual; actualizările automate vor fi instalate indiferent de utilizator.

şi uite ceva pentru windows 10. http://www.go4it.ro/......-14645163/

Nu ştiu sigur dacă poţi trece pe windows 10 sincer

| catalin542000 explică (pentru SalatăGamingHD):

La win 7 stiu