| dropix a întrebat:

Cum fac print screen la Nokia 500 symbian belle?

3 răspunsuri:
| Kövér_Paul_1979 a răspuns:

Iti trebuie o aplicatie pentru asta altfel nu ai cum

| vladturcuman a răspuns (pentru Kövér_Paul_1979):

Ce apicatie?

| Kövér_Paul_1979 a răspuns (pentru vladturcuman):

Desi simbian os e cam pe sfarsite, am cautat nitel pe google si am gasit ceva similar la http://www.antonypranata.com/screenshot/
Mai multe detalii poti afla din discutia asta de un forum Nokia developer.Au mai fost si alte aplicatii dar cum nu mai detin un smartphone Nokia cu symbian nu m-au mai interesat de vreo 5 ani incoace subiectul.Insa trebuie sa mentionez ca Symbian OS a fost in foarte multe variante si sansele ca aplicatia sa nu functioneze pe telefonul tau sunt foarte mari.Sugesatia mea ar fi sa cauti toate forumurile unde inca se mai discuta despre asa ceva, pentru ca acolo ai sanse foarte mari sa mai gasesti situri ce inca au la download aplicatii pentru symbian ce in mod normal nu s-ar gasi pe OVi (appstorul Nokia) sau pe www.getjar.com sau pe handango.Insa tine minte Symbian os este un sistem de operare abandonat de Nokia, asa ca multe dintre siturile care ofereau suport si aplicatii au renuntat de mult, ei trecand la ce se cauta mai nou(android, windows phone, IOS, etc).