| Sarai a întrebat:

Cum fac sa dezactivez optiunea pentru internet de pe telefonul mobil.Sunt in Orange.Va rog, e urgent sad

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Apeleaza *100# si vezi optiunile de internet din acel meniu. Daca nu e afisata optiunea sa o dezactivezi, trebuia sa suni la serviciul clienti la 411 ca sa ti-o dezactiveze altfel iti papa banii.

2 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Dai *100# internet si dezactiveaza funda?

| ww000 a răspuns:

Pentru a dezactiva serviciile pentru Internet trebuie sa suni la 408 (serviciul de date) si ceri unui operator sa-ti dezactiveze optiunea respectiva.