| AnielAn a întrebat:

Cum fac sa nu mă mai urmărească oricine pe Facebook? Adică au început sa mă urmărească tot felul de persoane pe care nu le cunosc și care nu vreau sa mă urmărească. Dacă mă urmăresc îmi pot vedea pozele? Dar totuși ce pot face?

4 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Si ce daca te urmaresc...
Profilul nu-l poti face invizibil.
Nu vrei sa-ti vada pozele si postarile? Umbla la setarile de "privacy":
https://www.facebook.com/settings?tab=privacy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Setari -> Postari publice -> Instrumente si filtre pentru postari publice -> Cine mă poate urmări -> Selectezi : prieteni (in prezent, vezi că e bifat pentru "public", deci modifici si alegi "prieteni").

Si vezi ca plecând de la Setări și ajungând la "Confidentialitate", poti face si aici câteva mici modificări:
Setari-> Confidentialitate -> Cum te gasesc si te contactează ceilalti-> - Doresti ca motoarele de cautare din afara Facebook sa trimita la profilul tau?" ( alegi: nu).
- Cine iti poate trimite cereri de prietenie? etc

Iar cei care deja iti urmaresc profilul si nu vrei, blocheaza-i temporar, măcar pănă faci modificările pe care ți le-am spus.

| Bizon95 a răspuns:

Te duci la mafiotul de vis-a-vis, il platesti bine, asa ca ii gaseste si ii bate pe toti care te deranjeaza big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am peste 1000 de urmăritori. Dar nu ma deranjează cu nimic. Oricum numai postările publice sunt vizibile. Pana și prietenii ii am restricționati și nici ei nu prea se bucura de mare lucru dacă mă adaugă la prietenei.