| Decebalul a întrebat:

Cum fac un screenshot pe ecran?

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Da ai un buton pe tastatura numit " PRINT SCREEN" il apesi o singura data apoi intri in paint unde dai CTRL+V funda?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca te referi la calculator, print screen. Iti copiaza ecranul in clipboard si de acolo il versi unde ai nevoie.

Daca te referi la telefon, atunci va trebui sa te uiti pe net, fiecare are cate o combinatie.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Apeşi nemaiauzita tastă, Print Screen, după care intrii în programul rezervat doar pentru hackeri Paint, şi foloseşti o comandă ce doar ăia de la NASA o ştiu, Ctrl+V.

| milkie a răspuns:

Cauta in computer "Snipping Tool". Apasa pe ea si poti sa faci poze.
Sper ca te-am ajutat. love struck

| Alinutz0 a răspuns:

Apesti tasta pe care o ai pe tastatura asa numita PRINT SCREEN ( langa F12 ) Apoi te duci in start menu, cauti paint, il deschizi si apesi combinatia de taste Ctrl + V. Sper ca te-am ajutat.