| marycris a întrebat:

Cum fac un server de metin?

2 răspunsuri:
| RawGrey a răspuns:

Cauta pe google ca pana iti explicam aici. stam 5 ani

| ITIK a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=OAoS9_OQluw&feature=player_embedded#!

1. Downloadezi un server file si il dezarhivezi.
2. Dupa ce ai dezarhivat totul, folderul? 2? denumeste-l Mt2,? 2? vhd il denumesti Mt2. vhd si? 2. vmc il denumesti Mt2. vmc.
3? 2?(?). rar este ha_VirtualPC2007SP1_setup.rar care trebuie sa o dezarhivezi, si sa instalezi programul!
4. Intri in programul cu 15/14 KB Mt2. vmc, il deschizi cu notepad, si modifici mai jos:
C:\? 2\? 2? vhd In: C:\Mt2\Mt2. vhd
.\? 2? vhd.\Mt2. vhd

Deschizi VMC (dai dublu click pe el, nu il mai deschizi cu notepad) si dai la consola neagra X, Turn OFF, te duci sus la o consola mai micuta si dai Setting, mai jos te duci la Network adaptor 1 si setezi Hamachi Netwok Interface.
Apoi dai Start, astepti consola neagra sa isi faca treaba, dupa care la login scrii ID: root si PASSWORD: mcncc.com.
Apoi mai scrii - ifconfig - sysinstall, dupa ce ai apasat sysinstall te duci al Configure, Network, Interface, si in IPv4 Gateway scrii IP tau de hamachi (EX: 5. 16. 203. 242), si in IPv4 Address scrii IP tau de hamachi dar cu. 100 la sfarsit (EX: 5. 16. 203. 100) si in Netmask scrii 225. 0. 0. 0.
Dupa ce scrii tot, dai OK, cancel, cancel, exit install, si scrii comanda /etc/rc. d/netif restart, apoi ifconfig apoi comanda mult asteptata./start.
Deschizi PortMap (unde sunt mapele) si la fiecare fisier de acolo scrii IP tau de hamachi si apesi sus pe un buton VERDE la fiecare fisier ca sa pornesti mapele, adica dai play la ele, uite o poza sa te luminezi.
Dupa ce ai dat./start si ai deschis si portmap, astepti.astepti., vreo 2-5 minute (da sa le astepti, nu stai 1 minut si zici repede nu merge), apoi in MC. TXT de la launcher scrii IP tau de hamachi. Apoi intri in joc si DISTREAZA-TE!

Cum sa faci site pentru serv. tau!

1. Downloadeaza XAMPP si instaleaza-l!
2. Deschide Virtual Machine si PortMap.
3. Du-te in folderul unde ai instalat XAMPP, intra, du-te in htdocs si pune acolo fisierul account_create.
4. Deschide fisierul account_create cu Notepad, du-te mai jos si aici modifica cu IP tau de hamachi

/* Configuration*/
$host_db='Adresa ta de hamachi'; Exemplu: $host_db='5. 231. 135. 243';
$Login_db='root';
$pwd_db='123456';
$bdd_name='account';

5. Acum deschide pagina creata - http: // IP tau de hamachi/account_create.php
exemplu: http://5. 231. 135. 243/account_create.php (este doar un exemplu nu este ip-ul tau de hamachi)

6. Daca ai vreo eroare, du-te in PortMap, deschdie o pagina noua numita "3306", ca sa intelegeti uitati o imagine.