| White_Andreas_1995 a întrebat:

Cum fac update de pe windows 8.1 pe windows 10 la telefonul Nokia lumia 625?

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

Salutare

Pe data de 12 Februarie cei de la Microsoft au lansat Windows 10 pentru telefoane in varianta de Technical Preview destinata utilizatorilor care vor sa testeze noul sistem de operare. Ca sa poti sa folosesti versiunea nou lansata trebuiesc urmati pasii de mai jos:

1 trebuie sa ai unul din telefoanele: Lumia 630; Lumia 635; Lumia 636; Lumia 638; Lumia 730; Lumia 830;

2 trebuie sa fii inscris in programul Windows Insider;

3 ai nevoie sa instalezi aplicatia Windows Insider unde sunt 2 optiuni disponibile: Insider Slow sau Insider Fast (in functie de cat de repede vrei sa primesti update-ul si cu cate bug-uri);

4 la final trebuie facuta o cautare de actualizare de soft.