| bnutrino18 a întrebat:

Cum fac viteza la un cd? unde trebuie sa intru?

2 răspunsuri:
| Aleen a răspuns:

Viteza cu care vrei sa scrii un CD? De obicei pe cd-uri este inscriptionata viteza maxima de scriere( 52x) si se selecteaza automat. Daca ai un cd-player sau cd-rom mai vechi trebuie sa le scrii pe viteze mai mici. Daca folosesti Nero, alege fisierele pe care vrei sa le scrii pe cd apoi next si atunci cand te intreaba numele CD-ului te uiti dupa chenarul cu burning speed. Daca nu il vezi, cauta un buton care ar putea sa iti largeasca numarul de comenzi (sau sa mareasca fereastra). Are de obicei forma unei sageti.

| Casuta_Alexandru_1988 a răspuns:

Vrei sa il scrii? Depinde cu ce, nu e sugerabil cu WIndowsul, poti incerca Nero sau eu stiu. Astept sa revii cu detalii...