| DubSteper a întrebat:

Cum Faci pagina noua in WordPad Va rog frumos ajutati-ma!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notepad și WordPad sunt niște editoare de text simpluțe... Nu prea ai opțiuni. Lucrează în Microsoft Office Word documentele care necesită formatări avansate. Dacă nu ai Microsoft Office instalat (costă bani), vezi că sunt și alternative gratuite (gen OpenOffice). Succes!

În Word o pagină nouă se face automat când textul depășește limita paginii.

Dacă doreai să întrebi cum faci un nou document în WordPad: programele Notepad și WordPad le găsești la Start - All Programs - Accessories. happy