| noeL96 a întrebat:

Cum folosesc Aplicația classroom?

3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Daca tu ai ore pe clasroom si diriginta/dirigintele nu ti-au spus cum s-o folosesti e grav...

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru Mirel4412):

Atunci cand informatica in scoli e luata in ras sper ca acum sa fie mai bine de cat inainte la mine doar office si cam atat

| Briannaa12 a răspuns:

În primul rand, în cazul în care nu ai, trebuie sa iti faci un cont de gmail. Adică practic un email de forma ionpopescu@gmail.com.Apoi intri pe Google și cauți "Google classroom". Dai click pe prima pagina aparuta și pe baza contului de gmail vei putea folosi și Classroom. Profesorii va vor trimite diferite coduri pe care trebuie sa le introduceți ca să întrați în diverse "săli", asa se numesc. Vei vedea pe acolo un plus și un "introduceți codul clasei" (parca asa scria, ma rog, vei vedea ceva de genul ăsta dacă nu fix identic). Odată introdus codul, iti va apărea ceva de genul "matematică clasa 8A", iar acolo profesorul va va pune materiale, exerciții, va posta anunțuri. Ca un fel de Facebook, dar folosit pentru învățătură. Sper ca te am lămurit cât de cât. happy