| mirela01_4982 a întrebat:

Cum folosesc cablu de date pe telefon cu android?

7 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Buna mirela, procedura este simpla. Majoritatea androidurilor functioneaza pe o conexiune microusb - usb. Microusb, de unde ii vine si numele este mufa mai mica, aceea intra in telefon, iar cea mai lata, aia dreptunghiulara asa, intra in pc (nu prea ai cum sa gresesti totusi).
Sper ca te-am ajutat, o zi buna.

| victorandrei a răspuns:

Bagi cablul in telefon dupa care in calculator (usb) si cam aia e tot...

| eduardpuiu93 a răspuns:

Cuplezi cablul in PC si apoi in telefon. Pe ecranul telefonului te va intreba ce conexiune vrei. Selectezi Mass storage( stocare in masa).

| Seby90 a răspuns (pentru eduardpuiu93):

Si daca nu are card?

| eduardpuiu93 a răspuns (pentru Seby90):

Se procedeaza la fel

| Seby90 a răspuns (pentru eduardpuiu93):

Daca nu are card, trebuie sa intre din softul telefonului. Nu ai acces la flashul de memorie al telefonului ca mass storage.

| eduardpuiu93 a răspuns (pentru Seby90):

Eu am xperia x8 (are android) si daca nu am card de memorie in el, cand il cuplez la PC imi apare pe ecran si optiunea de mass storage, si anume acei 200MB din telefon utilizati pentru poze, muzica etc.