| rodioara a întrebat:

Cum formez un fisier audio necesar pentru editarea unui video clip?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In editorul video ai mai multe canale video si audio.
Sunetul original a videoclipului il blochezi sau nivelul aduci la 0, iar pe un canal audio inserezi sunetul din fisierul audio.
Este recomandat ca DURATA videoclipului sa fie identica sau mai lunga decat a fisierului audio atasat.

| NLS a răspuns:

Oferă detalii suplimentare. Mai concrete, daca se poate.

Vrei sa îți înregistrezi vocea? Sau ai mai multe fișiere audio din care vrei sa tai bucăți pe care ulterior sa le unești într-un nou fișier?