| afrodita3333 a întrebat:

Cum imi dau seama daca un telefon este original si nu o replica?

10 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Dupa pret!
Niciodata o replica nu va avea pretul acelasi cu originalului.
Intotdeauna are un pret mai mic.
Celelalte diferente sunt mai greu de observat, si sunt adevarate povesti.

| davidtm a răspuns:

Original-merge foarte bine touchscreenul, face poze bune, merge pe facebook, google..etc.
are wifi, are 1 slot de cartela si nu are 2.
replica-merge greu in meniu, raspunde greu touchscreenu, camera slaba, are loc de 2 cartele, e foarte naspa meniul
funda?

| davidtm a răspuns:

Cel mai usor iti dai seama de la culoarea ecranului cand e stins.
-negru original
-gri replica.
cred ca exista si replici inteligente cu ecranul negru, sunt sanse 10%sa existe.
asa trebuie sa arate ecranul la o replica.
https://www.google.ro/......ps?/search
funda pleasE?

| stroedaniel13 a răspuns:

Te uiti atent la toate detaliile. sau cumperi de la un magazin respectat cum este acesta: http://bit.ly/1as6Oc8

| Marwell a răspuns:

Telefonul replica este usor ca o jucarie de plastic, calitate proasta, display prost, se misca naspa, scoti bateria si vezi ce scrie acolo

| ahmet6 a răspuns:

Oooo dar sunt multe asemanari, eu mi-am dat seama mai tarziu, m-a invatat o fata de la un amanet, in primul rand camera de ex. daca camera este 3.5 un faik are camera de 1.3 si se vede spalacit, culorile st sterse, depinde si ce telef.de exemplu un E71 are wirrles unul original, un faik E71 nu are cum sa aiba wirelles, muzica se aude ca din canal se aude stearsa in loc sa aiba claritate muzicala, cam astea sunt in mare.

| GS_Sebastian_1997 a răspuns:

O copie sickNu are MAC OS X
- Nu are GPS
- Nu are 3G
- Nu are Wi-Fi
- Nu are AppStore
Sau daca are carcasa fragila sau bateria nu rezista mult, clar e replica.

| mihaitr a răspuns:

Are un pret mult mai accesibil decat originalulsi in plus nu are toate atributiile originalului

| GabrielaK a răspuns:

Salut! daca telefonul este cu deget atunci vezi daca merge cu un pix special se cumpara daca merge la telefon nu este original iar daca nu merge este...

| RaPPsTyLLe a răspuns:

Replica de obicei nu are toate functiile ca cel original. Fake-ul nu poate accesa camera foto si nu poti suna pe nimeni.