| AmazingONEx a întrebat:

Cum îmi dau seama de puterea sunetului, scrie undeva la specificații?
Pentru telefon

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Cauta modelul pe gsmarena și vezi dacă se oferă aceasta specificație în partea de jos.
Dar nu are nimic în comun cu puterea, sunetul se măsoară în decibeli.

Cauta în manualul telefonului.

Cauta în setări, la Status (despre telefon... )

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intensitatea sunetului se masoara in decibeli (dB), nu in putere (W)! tongue

Inca un telefon mai destept ca stapanul?
rolling on the floor

| AmazingONEx explică (pentru Bula):

Ciudat,că nu a zis nimeni de W.
Și,, intensitatea se măsoară... în putere"? Parcă scârțâie puțin româna în tine, DEȘTEPTULE.

| Bula a răspuns (pentru AmazingONEx):

La sunet nu se masoara putere, doar intensitatea.

Cu ce masori "puterea" strigatului tau cand strigi la altii?

| sierra1 a răspuns:

Nu știu la ce specificații ale sunetului te referi dar oare nu ar fi cel mai simplu să-l ASCULȚI?

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Doar verificand efectiv, nici o firma nu specifica date tehnice despre sunet la telefoane