| Ser9iu a întrebat:

Cum imi fac sa nu mai apara Windows genuine cand pornesc calculatorul? Nu e instalat si nici nu vreau sa-l instalez, dar imi tot apare sad

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi este un progrămel cu cre poţi scăpa de mesajele alea enervante, dar nu te scapă şi de activarea acestuia(de exemplu la Windows 2003, 7 sau Vista). Microsoft genuie remoul tool îi zice şi îl găseşti aici
http://www.softpedia.com/get/Tweak/Uninstallers/RemoveWGA.shtml.
Nu trebuie instalat, aceste fiind gata de utilizare după descărcare.
Succes şi pe viitor ca să nu mai întâmpini probleme de genul ăsta nu mai seta Automatic Updates pe automat ci pe „Notify me but don't automaticly download or install Them"pentru a putea controla ce actualizări sa se descarce şi instaleze în computer. :).
Succes şi să îmi zici dacă a mers.

| Vizitiul a răspuns:

Acel program iti arata faptul ca windows-ul tau este unul piratat si nu unul original!
Poti instala un program pentru chestia asta.
http://www.easyfreeware.com/.......zip/18416
Instalezi programul, iar pe urma restartezi pc-ul, sper sa nu mai existe probleme.

| Yang a răspuns:

RemoveWGA(download de pe Softpedia.com). Astfel scapi de windows genuine in 5 secunde. (Pentru Windows XP)il descarci instalezi si spor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu updata pc-ul, nu updata internet explorer, windows media player.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte simplu... intri unde ai instalat Windowsul. ex : C\Windows\System32 si in System32 cauti un fisier Wgatray. exe care va trebui sters. Da-mi si mie o fundita. :d