| ssprd a întrebat:

Cum imi pot actualiza androidul am un Orange Nivo cu android 4.1.2 Jelly Bean?

Răspuns Câştigător
| RockLife a răspuns:

In primul rand, trebuie sa-ti rootezi telefonul, in al doilea rand trebuie sa-ti pui o versiune de clockworkmod, si crede-ma. iti vei buli telefonul. Si eu am schimbat android-ul telefonului, si acum ma chinui, sa pun versiunea de android, originala a telefonului. Mai bine asteapta pana apare o actualizare data de la ei.

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Telefonul tau are Jelly Bean. Si in plus ai grija ca ii pierzi garantia daca ii faci update si nu e oficial pentru telefonul tau.
http://www.orange.ro/......nivo--8800

| AlexandruJuravlea a răspuns:

Buna, Trebuie sa ai instalata o aplicatie in telefon unde poti sa-ti reactualizezi versiunea la android. Daca nu ai acea aplicatie trebuie actualizata manual la service.