| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi pot creea propriul site pe scoala? vreau sa public toate informatiile noi pe avel site si daca sunt niste costuri pentru crearea site-urilor? funda!

4 răspunsuri:
| ov1d1u a răspuns:

Păi în principiu trebuie să ai ceva cunoştinţe de HTML, să ştii să "mânuieşti" un CMS gen Joomla! sau Wordpress şi să ştii cu ce se mănâncă un FTP şi ceva cunoştinţe despre serverele HTTP. Dacă ţi-l faci singur, costurile pot ajunge foarte aproape de zero, asta dacă nu vrei hosting profesional şi un domeniu

| Leandro a răspuns:

Incearca www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un site sau blog gratuit! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistraţi, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro/com), spatiu nelimitat (care porneşte de la 400 MB si creste constant), peste 250 de teme gratuite, posibilitatea de a-ti crea un forum-portal, magazin online şi multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

iti voi spune antonioiosif@yahoo.com