| ionut1alexandru a întrebat:

Cum imi pot da seama sigur daca s-a ars placa de baza la un laptop, am un Lenovo b560, sau daca are alta problema de nu se aprinde?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Doar la service iti pot spune exact ce s-a ars DAR chiar de s-a ars placa video sau procesorul tu tot va trebui sa schimbi placa de baza cu toate aceste componente daca vrei sa nu ti se strice din nou peste 3-4 luni! Un depanator serios asta iti va spune, unul care vrea sa-l duci inapoi la fiecare cateva luni iti va spune ca se poate repara fara a schimba toate... happy
Laptop-ul NU e ca pc-ul, are componentele sudate pe placa de baza, de aceia componente noi pentru laptop-uri NU se gasesc, dar unii depanatori scot din alte rasnite si le baga in acele laptop-uri care sunt cerute sa fie schimbate componentele nu placa de baza. Sper ca m-am facut inteles. Deci Bafta multa! happy