| Gumã a întrebat:

Cum imi pot face poze cu camera web? mentionez ca web`ul este incorporat in laptop.
P. s nu imi spuneti da la butonul ala sau chestii in romana, am laptopul setata in italiana si nu ma descurc daca imi spuneti pe romana.
P. s 2 am windows 7
funda

3 răspunsuri:
| Intrebare_2044 a răspuns:

Nu stiu daca te ajut prea mult...dar am facut si eu niste poze pe camera web incorporata la un laptop, la o prietena care avea Windows 7. Nu sunt sigura, dar iti spun ce cred. Prin My Computer(Computerul meu in romana, dar in italiana nu stiiu) nu ai vreo casuta cu numele "Web Camera" sau ceva de genul? Si daca deschizi fereastra aia te vezi si prin dreapta, sau jos, sau stanga ar trebui sa ai "Take a new picture" (in romana s-ar traduce cam asa :fa o fotografie noua). Daca ai asa apasa acolo pe "fa o fotografie noua"(in italiana cum s-ar zice). In fine sper ca te.am ajutat cu ceva :d.

| N3ko a răspuns:

Poti sa-ti faci cont pe http://www.picnik.com/home si acolo undeva mai jos scrie web cam capture bafta

| MàdàMàdàlina98 a răspuns:

Deci e simplu intri(...iti zic pe italiana ok? )in risorse del computer, perierica usb video, si pana aici te descurci dupa aia sus in colt pe undeva iti scrie aquisisci immagine si dai acolo si ai facut poza laughing grazie grazie :p