| Andru_Alex_2001 a întrebat:

Cum imi pot schimba IP-ul de la PC? Adică sa îl setez eu cumva, sau exista ceva aplicație?!?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dai un restart la PC - tu având foarte probabil, IP dinamic

Adresa IP dinamică se emite pentru o singură sesiune online. Odată sesiunea încheiată, adresa IP se întoarce şi poate fi alocată unui alt utilizator. Chiar dacă se efectuează o reconectare imediată şansele ca aceeaşi adresă IP să fie alocată aceluiaşi PC sunt scăzute.

| Andru_Alex_2001 explică (pentru sierra1):

Nu m-ai înțeles. Am vrut sa spun cum înlocuiesc cu adresa ip de la Google de exemplu sau de la alte chestii

| Andru_Alex_2001 explică:

Mă refer la schimbarea adresei mele ip cu una anume... De exemplu a Google. care este 216.58.205.174

| sierra1 a răspuns (pentru Andru_Alex_2001):

Adresa ip de la Google e a lu' Google. Doar nu crezi că ți-o "dă" ție?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Andru_Alex_2001):

Hmm, Google poate fi găsit în Mountain View, California, Statele Unite.