| nutuxcristian a întrebat:

Cum imi pun parola la MacBook? Adica imediat cand se deschide, sa imi ceara parola pentru acces (passcode).
dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu ca te ajuti de icloud! Potoliti-va cu parolele, ca o sa va plangeti banii!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pune tu parola sa vezi cum arunci calculatorul daca o uiti sa se altereaza bios-ul!

Ia uite-i cum plang: http://www.epasystems.ro/reset-bios-laptop/

| nutuxcristian explică (pentru K0sti):

Dar ce mi-ai dat tu aici este pentru windows. eu am de la Apple mac os x si treaba nu e ca in cazul acelora. eu imi pot debloca macbook-ul si prin icloud pe care il folosesc si pe iphone. daca uit parola nu e problema ca ma ajut de contul icloud

| K0sti a răspuns (pentru nutuxcristian):

Aia crezi tu ca te ajuti de icloud! Potoliti-va cu parolele, ca o sa va plangeti banii!

| dannyel86 a răspuns:

Https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080713163806AAeBifZ

Sau poti incerca:
System Preferences --> Accounts --> Login Options --> deselectezi: Automatically login as...
https://discussions.apple.com/thread/1164331?start=0&tstart=0