| Fetitsa123 a întrebat:

Cum imi schimb tastatura din romana in engleza? Am windows xp sp2. Funda

3 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Nu-ti apare jos in bara RO? in dreapta dai click si o sa-ti apara EN selectezi EN

| Ekcstsy a răspuns:

Daca cumva nu ai limba instalata intri in control panel, la language si alegi de acolo limba romana, pe langa engleza. In cazul in care nu ai language bar in bara jos langa ceas, poti schimba oricand limba engleza cu cea romana prin apasarea simultana din partea stanga a tastaturii pe Alt+Shift.

| GoBackInFuture a răspuns:

In bara de jos a startului, nu iti apare RO sau EN? Daca nu, da click dreapta pe bara, du-te la instrument bar si dupa la language bar, dupa aia iti dai tu seama